kalibrasyon nasıl yapılır

t_cetvel_icon_32x32Öncelikle belirtelim ki Türkalib® tank kalibrasyon yöntemi SIFIR RİSK taşır, hiç bir yöntemin          olamayacağı kadar hızlı ve düşük fark oranlarıyla (ort. %0,5 -bindebeş-) tank kalibrasyon cetvelleri üretir. Her nasıl yapılırsa yapılsın bir tank kalibrasyonunun başarısı vardiya raporlarında ya da günlük EPDK mutabakatlarındaki fark miktarlarıyla ölçülür. Bu ise bize şunu söylemektedir, her ne kadar zorlaştırılmış ve karmaşık yöntemlerle bir tankın kalibrasyonu yapılırsa yapılsın sonuç itibariyle tank otomasyonunda meydana gelebilecek herhangi bir şamandıra, prob, offset değer değişimi (ıslak ölçüm değeriyle otomasyon değerinin uyuşmaması durumu) gibi arızalarda hatta pompaların değişmesi ya da pompa kalibrasyonlarının revize edilmesi gibi durumlarda, daha önceden yapılmış olan tank kalibrasyonunun herhangi bir değerinin kalmaması ve mutlaka yeniden yapılması gerektiğidir.

Türkalib® in çalışma prensibinin temelinde pompa kalibrasyonlarını baz almak yatmaktadır; herhangi bir saha çalışması gerekmeksizin otomasyon verilerini kullanarak tank kalibrasyon cetvelleri üreten yazılımsal bir makinedir diyebiliriz. Tıpkı bir bant sistemi üretimindeki gibi algoritmaları kullanarak ham madde olarak tanımlayabilceğimiz dijital verileri işlyerek bir çıktı üretir. Son olarak ta kalite kontrol aşamasına geçer ki burada, tank güvenli dolum kapasitesi, tank çapı, tank – tabanca eşleşmeleri ve cetvel çalıştığında oluşacak fark yüzdeleri gibi değerlerin sağlaması yapılır.

turkalib_yeni_logo_hizli_guvenli
tank kalibrasyon cetveli,kalibrasyon,akaryakıt cetveli,kalibrasyon cetveli,türkalib tank kalibrasyon cetveli,en güvenli kalibrasyon,en hesaplı kalibrasyon